Friday, August 14, 2009

Margonem

Margonem is a online multiplayer game (currently there's only polish version I'm affraid). The game has got a really nice pixel-art (and there's a lot of different terrain setups there). Definitely It's worth checking.

Pixel art Margonem game artwork

Pixel art Margonem game artwork

Pixel art Margonem game artwork

7 comments:

 1. Z tego co się orientuję Margonem ciągle korzysta po części z gotowych bibliotek graficznych.

  Ale taki pająk z ostatniego screena dajmy na to, jest już autorstwa Perskiego;)
  pzdr,
  VTL

  ReplyDelete
 2. btw. Znasz jakieś biblioteki warte polecenia? / Do you know any good pixel-art libraries?

  ReplyDelete
 3. Te standardowe grafiki z Margonem które były kiedy gra powstawała to zestawy z RPG Maker XP, o ile się nie mylę. Napewno przy pomocy wujka Googla znajdziesz je w necie, na obecną chwilę nie pamiętam skąd można je wytrzasnąć.
  Poza tym znaleźć można nieoficjalne biblioteczki robione na potrzeby gier tworzonych w RPG Makerze oraz pełno RIPów. Istnieją również serwisy które gromadzą RIPowane grafiki z różnych platform, jak chociażby www.gsarchives.net -można tu znaleźć sporo perełek;)
  Pzdr,
  VTL

  ReplyDelete
 4. Pytanie - jak kupię RPG Maker'a to mogę używać grafiki z podstawowego zestawu gdzie indziej? Rip'y mnie nie użądzają - potrzebuję legalnych elementów (drzewka, krzaczki, chmurki, deski itd. - może być w gotowym zestawie, ale musi być legalne).

  ReplyDelete
 5. Hehe, przyznam że nie pamiętam wszystkich umów licencyjnych świata, ale coś czuję że tak różowo nie jest. O ile się nie mylę: RPGmaker'a można bez obaw pobrać za darmo z internetu, a tilesety są freeware, jednakże tylko do użytku niekomercyjnego- a jak się domyślam nie o taki sposób użytkowania Ci chodzi;) Stąd też twórcy Margonem zmuszeni są do wydawania sporej kasy na grafików którzy wymieniają grafiki na nowe.

  ReplyDelete
 6. Ale oni mają wykpioną licencję na grafikę z RPG-M -.-

  ReplyDelete